Bosna slavila u Pecari

Košarkaši Bosna ASA BHT ostvarili su drugu pobjedu u Ligi 8. Studenti su ovaj put slavili nakon produžetaka na gostovanju kod Širokog brijega 87:96.

Igrači aktualnog prvaka države dobro su otvorili susret, ali domaći košarkaši prave seriju 11:1 i odolaze na 19:12. Do kraja prvog dijela Sarajlije su uspjele stići prednost i na odmor otići sa košem razlike (21:20).

Druga četvrtina pripala je domaćim košarkašima koji su do poluvremena stvorili prednost od pet poena (37:32 ).

Treća i četvrta četvrtina igrale su se poen-za poen, te nijedna ekipa nije stvorila veću prednost. U posljednjim trenutcima regularnih 40 minuta nepreciznost domaćih koristi mladi Rakić i pogađa za izjednačenje 77:77.

U produžetku više snage imali su igrači Bosne koji su do kraja uspjeli stvoriti prednost od devet poena.

Najbolji u Bordo dresu bio je Šehović sa 19 poena. Ivanović je upisao 16, Rakić 14, a Ikonić 13 poena.