Bosna šampion Lige 8

Košarkaši Bosne ASA BH Telecom su u 14. kolu Lige 8 prvenstva BiH savladali su u Sarajevu Igokeu Partizan sa 83:77.

Pobjedom nad Igokeom u posljednjem kolu Lige 8 Studenti su osigurali prvo mjesto i takmičenje u NLB ligi sljedeće sezone.
Bosna je bolje krenula u utakmicu i nakon prve četvrtine dolaze do +10 (30:20). Tu su prednost Studenti očuvali do pauze između poluvremena, a do kraja su gosti tek uspjeli smanjiti na -3 (83:77).

Posljednji sudijski zvižduk značio je da Bosna sljedeće sezone ponovno igra u NLB ligi, bez obzira na rezultat u Ligi 4. Sasvim zasluženo…

Najefikasniji igrač susreta bio je Ivanović sa 20 poena a Šehović je ubacio 17, kod Igokee bolji od ostalih bili su Mičić sa 16 i Castle sa 12 poena.

Ekipa Bosne će se u polufinalu sastatri sa Sloboda Ditom dok će Igokea igrati protiv Širokog Eroneta.

Ukoliko bi se Bosna plasirala u finale, druga ekipa koja bi bila učesnik finala automatski bi osigurala učešće u NLB ligi naredne sezone, zbog činjenice da su Studenti osvojenim prvim mjestom u Ligi 8 osigurali plasman u NLB ligu.

Drugi učesnik regionalne lige iz BiH bit će prvak BiH.