Bosna krenula pobjedom

Košarkaši Bosna ASA BHT pobjedili su u prvoj utakmici Lige 8 su protiv Leotara sa 87:68 (25:22, 13:16, 21:18, 28:12).

Studenti su odlično otvorili utakmicu i poveli sa 7:0, da bi uslijedio pad u igri domaćih što koriste košarkaši Leotara i do kraja četvrtine izjednačuju na 22:22. U drugom periodu Bosna i dalje ne igra najbolje što može te na odmor odlaze sa samo tri poena prednosti (28:25).

Izabranici trenera Vukočića u treću četvrtinu su ušli katastrofalno i nakon samo nekoliko minuta gosti stvaraju prednost od plus pet poena. Do kraja četvrtine, Sarajlija su se, ipak, vratile u igru i okrenule rezultat u svoju korist za 59:56.

U posljednjoj dionici košarkaši u bordo dresovima ubacili su u brzinu više i sa 28:12 riješili pitanje pobjednika.

Najefikasniji na u redovima domaćih bili su je Ikonić i Hajrić sa po 16 poena. Ivanović je ubacio 11 dok je Đorđević ubacio 10 poena. Interesantno je da su se svi košarkaši Vlade Vukočića upisali u listu strijelaca.

U redovima tima iz Trebinja najbolji su bili Marković sa 21 poenom, Fetenčić sa 18 i Zotović koji je ubacio 16 koševa.