Borba za Mundobasket: Zmajevi u prepunom Mejdanu u Tuzli nadigrali Crnu Goru

0
S. P. M.

U sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvu Bosna i Hercegovina je slavila protiv Crne Gore, rezultatom 74:66.

Zmajevi su na kraju prve četvrtine gubili minimalnom razlikom, 18:19. Roberson je postigao 8 poena, uz dvije trojke.

Na poluvremenu Crnogorci nastavlaju vodstvo 34:37.

Završen štrak u osnovnim školama u Kantonu Sarajevo: Sindikat najavio naredne korake

Međutim, još ima nade, u trećoj četvrtini Zmajevi uzimaju prednost, te je pred posljednu četvrtinu 54:48.

Crnogorci su izjednačavali tokom posljedne četvrtine, međutim reprezentacija BiH se izborila za konačnih 74:66.

U našoj grupi Francuska je rutinski savladala Češku, 59:72, Litvanija je također slavila protiv Mađarske, 89:64.

U posljednjem kolu treba nam trijumf u gostima protiv Mađarske i poraz Crne Gore na domaćem terenu od Češke.

Roberson je bio najefikasniji u redovima BiH sa 19 poena, 16 ih je dodao Halilović, a 14 Gegić. Kamenjaš je ubacio 7 poena i uhvatio 9 skokova.

Kod Crne Gore je Perry imao 19 poena, a Radović 16.