Pogledajte atmosferu u Švicarskoj: Dvoranom u Kriensu odjekivalo "Vi ste ponos, ponos države..."
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je drugi put u četiri dana savladala Švicarsku i time ovjerila plasman u drugu fazu kvalifikacija za Mundobasket 2027.
Nakon ubjedljive pobjede u Tuzli (84:60), izabranici Darija Gjergje u ponedjeljak uvečer, 2. marta, u okviru 4. kola grupe C slavili protiv istog protivnika u Kriensu rezultatom 91:60.
Zmajevi su ovaj put bili jači za Džanana Musu i Kenana Kamenjaša, košarkaše Dubaija koji su se priključili nacionalnom timu poslije prve utakmice u Mejdanu.
Navijači Željezničara snažnom porukom sa tribina obilježili Dan nezavisnosti BiH
Navijači Bosne i Hercegovine sjajni su bili i imali su ulogu šestog igrača. Nakon utakmice dvoranom je odjekivalo 'Vi ste ponos, ponos države'.
Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 50:34 za BiH. Tada je briljirao Džanan Musa sa 18 poena.
Do pobjede ih je predvodio sjajni Musa, a i ostali su bili na visini zadatka.
U drugi krug kvalifikacija prolaze prve tri selekcije iz grupe, a Zmajevi su večerašnjom pobjedom osigurali treće mjesto.
Trenutno su na omjeru 2-2 i šest osvojenih bodova.
Bravo, BiH | Zmajevi na krilima navijača deklasirali Švicarsku i ovjerili plasman u drugu fazu
U drugom susretu naše grupe Turska je nadigrala Srbiju (94:86) i čvrsto drži prvo mjesto.
Naredni meč Zmajevi igraju kod kuće - protivnik će biti Turska. Susret se igra 2. jula.
Treba napomenuti i da se svi rezultati iz ove faze kvalifikacija prenose u narednu rundu takmičenja.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.