Estonija slavila: Bh. košarkaški kadeti upisali i treći poraz na EYOF-u

Muška U-16 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas od selekcije Estonije rezultatom 87:62, u utakmici za plasman od 5. do 8. mjesta na EYOF igrama u Gyoru

Naši kadeti dobro su ušli u meč i nakon prve četvrtine imali zalihu od dva poena prednosti. Međutim, mladi Zmajevi su naspram sebe danas imali izuzetno razigranog protivnika, koji je već od druge dionice preuzeo konce igre u svoje ruke i stigao do osjetljive prednosti.

Estonci su u drugom poluvremenu uvećali zalihu i na kraju stigli do zasluženog trijumfa.

Našim momcima sutra predstoji posljednja utakmica u Mađarskoj protiv selekcije Italije, sa kojima će se boriti za sedmu poziciju na EYOF igrama, a pošto su već jednom tokom grupne faze porazili naredne protivnike za nadati se je da će ostvariti sedmu poziciju.