Bh. košarkaši treneri u posjeti Sjedinjenim Državama
Dvanaest košarkaških trenera 14. juna 2013. godine stigli su u Sjedinjene Američke Države u dvadesetodnevnu posjetu Washingtonu i New Yorku.
Dočekali su ih stručnjaci sa Georgetown Univerziteta koji vode programe za rizičnu grupu američke mladeži. Naši treneri su stigli sa ciljem da usavrše svoja znanja i da razviju nove metode koje će primijeniti u radu s mladim BH košarkašima. Stečeno znanje implementirat će putem projekata u svojim zajednica.
Odlasku u USA prethodio je dolazak osam američkih trenera i sedmodnevni košarkaški kamp u maju mjesecu ove godine, a koji je imao za cilj obostranu razmjenu mladih lidera u sportu sa naglaskom na liderstvo, timski rad, toleranciju i međuetničku saradnju. Ambasador Sjedinjenih Američkih Država Patrick S. Moon je na prigodnoj svečanosti na zadnji dan kampa uručio certifikate mladim učesnicima.
Finansiranje programa omogućili su američki državni biro za obrazovanje i kulturu i Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Sarajevu s Centrom za međukulturalno obrazovanje i razvoj Univerziteta Georgetown iz Washingtona, u saradnji s bosanskohercegovačkim partnerom Udruženjem građana ''Nešto više''.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.