Valencia za kraj: Pobjeda Lorenza, titula za Marqueza

/ Jorge Lorenzo u posljednjem nastupu za Yamahu (Foto: MotoGP)
Španski vozač Jorge Lorenzo na motociklu Yamaha slavio je pobjedu u Valenciji, na posljednjoj utrci ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva u klasi Moto GP.

Pobjedom u posljednjem nastupu sezone Lorenzo se oprostio od Yamahe za koju je od 2008. godine vozio 156 utrka i osvojio tri titule. U naredne dvije godine nastupat će za Ducati.

Na stazi 'Ricardo Tormo' u Valenciji Lorenzo je vodio od starta do cilja i zabilježio četvrtu pobjedu u sezoni, a 44. u karijeri.

Mjesta na postolju osvojili su još i novi šampion Marc Marquez (Honda) te Andrea Iannone (Ducati), dok je Valentino Rossi (Yamaha) osvojio četvrto mjesto.

Naredna sezona počinje krajem marta 2017. godine trkom u Kataru.