Hamilton najbrži na prvom treningu

Svjetski prvak Formule 1, Britanac Lewis Hamilton iz McLaren Mercedesa bio je najbrži na prvom slobodnom treningu pred nedjeljnu utrku za Veliku nagradu Bahreina.

Hamilton je odvozio najbrži krug za minutu, 33 sekunde, 647 stotinki i time potvrdio povratak McLarena u dobru formu nakon razočaravajuće dvije uvodne i nešto bolje treće utrke u sezoni.

Nešto manje od tri sekunde iza Hamiltona zaostali su vozači BMW-Saubera Nijemac Nick Heidfeld i Poljak Robert Kubica.

Vodeći u ovogodišnjem takmičenju - Britanac Jenson Button (Brawn GP) na prvom treningu postigao je peto vrijeme, dok se pobjednik posljednje utrke Nijemac Sebastian Vettel iz Red Bulla, morao se zadovoljiti 12. mjestom.

Hamiltonov timski kolega Heikki Kovalainen prvi slobodni trening završio je na šestom mjestu.

Drugi vozač Brown GP-a završio je na sedmom mjestu, dok je osmu poziciju zauzeo Ferrarijev vozač Filipe Massa.