Viaggio Senza Tempo - Dream pop, indietronik, IDM

Radiosarajevo.ba
Viaggio Senza Tempo - Dream pop, indietronik, IDM

Pozdrav svima! Dream pop, indietronik, dub downtempo, IDM, ovo su stilovi koje ćemo slušati u sljedećm izdanju emisije Viaggio senza tempo. Biće to emisija skoro potpuno bazirana na elektronskoj muzici, u kojoj ćemo predstaviti raznovrsne muzličare koji su uz to poprilično mladi. Slijede njihove mini biografije:

Fucksia: umjetničko ime Luce Marina, muzičara koji stiže sa sela, tačnije iz jednog malog grada po imenu Scafati, vrlo blizu poznatih Pompeja. Luca svira IDM sa tonovima koji su izrazito ambijentalni i dream.

Postepay: jedno zanimljivo ime za trio koji, kako sami kažu, komponuju komade tako što razmjenjuju muziku putem e-maila. Ja, iskreno, ne vjerujem da je to tako, u svakom slučaju Giovanni Alice i Francesco su autori koji stoje iza muzike, koja je u stilu rafiniranog dream popa, sa dosta minimalističkih momenata.

News for lulu: oni su kvartet, prilično su inteligentni, a njihova muzika se može se definirati kao pop, iako je sa primjesama drugih muzičkih utjecaja. U njihovim pjesmama čuju se odjeci post-rocka, noisa i indie rocka.

Aquilone: ovo je projekat francuskog umjetnika po imenu Cyril Guillory. Cyril je napravio jedan album za jednu web izdavačku kuću iz Italije. Ona se zove Muetepop, i zaista je zanimljiva. Cyrilova muzika se može svrstati pod IDM, iako ovaj muzičar koristi i dosta samplova i zvukova sa terena, što čini da sve to zvuči dosta organski, i razbija monotoniju.

In a sleeping mood: Mauro Polito i Donato Panacciosu dva muzičara iz Rima, koji trenutno studiraju u Londonu, i to muzičke studije, prirodno. Njihov muzički stil je elektronika sa minimalističkim pristupom. Zvuče poprlično intelekutalno i eksperimentalno.

After crash: možda su prijatelji saIn a sleeping mood, jer takođe rade i žive u Londonu. Sviraju jedan vrlo rafinirani dream pop, sa povremenim stremljenjima prema downtempu.

Godblesscomputer: Lorenzo „nada“je talijanski muzičar koji je iza sebe ima jedno dugo iskustvo iz Berlina, a danas živi u Bologni. Njegova muzika je neka ravnoteža izmeđuhip-hopa, duba i elektronike.

Vadoinmessico: multietnički band, njih petorica: dva Italijana, jedan Francuz, jedan Austrijanac, i jedan Meksikanac. Upoznali su se u Londonu i autori su muzike koja je u stilu dream popa, sa primjesama psihodelije i loungea. Dobri su za slušanje u bilo kojoj prilici.

Viaggio senza tempo, četvrtak u 21 sat, i repriza u ponedjeljak u 23 sata.

Playlist:

Fucksia – the water song
Fucksia – how old are you
Postepay – find out
Postepay – 7B
News for lulu – scarecrows at the windows
Aquilone – sonic line
In a sleeping mood – draft 4
After crash – love dubrovnik
Godblesscomputer – i'll leave this place
Godblesscomputer – topless bar
Vadoinmessico – marzia
Vadoinmessico – perfect stranger
Vadoinmessico – teeo (cristal fighters remix)

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije