Viaggio Senza Tempo - Afe records
Pozdrav svima! I ova emisija će biti posvećena elektronskoj muzici. Slušaćemo autore koji su vezani za jednu od moji najdražih etiketa: AFE records, izdavačka kuća koja, nažalost više ne postoji, ali koja je za više od deset godina distirbuirala jako puno talijanskih i netalijanskih autora. A od tih autora, mi ćemo slušati:
European cemetery: dvojac koji se sastoji od muzičara po imenu: Hue (Matteo Uggeri) i Fac. Oni su snimili jednu čitavu pjesmu za Afe, koju ćemo ovdje poslušati.
Florian Filsinger: njemački muzičar koji se takođe bavi software-ima.
Frammenti: kvintet iz Torina, koji svira muziku u stilu synth-popa i trip-hopa, koji se najednom pretvara u screamo.
Pored muzičara AFE etikete slušaćemo još tri pjesme od dj-a/producenta povezanog sa jednom drugom izdavačkom kućom elektronske muzike. Muzičar se zove Butti dok se etiketa, koja većinom izdaje dance-floor i svijet clubbinga, zove Doner music. Doner music je osnovan u Milanu od strane dj/producenta koji se zove Big Fish, pravim imenom Massimiliano Dagani.
Big fish je ime koje je poprilično važno za muzičku scenu u Italiji, a ne samo dance. Započeo je 1994. godine, kao muzičar/producent hip-hopa da bi se poslije prebacio prema dance žanru za vrijeme svoje dugogodišnje karijere.
Za kraj ćemo poslušati Sonambient, poznat i kao Andrea Buzzi, još jedan mladi dj/producent koji nam stiže sa sjevera Italije, ali sada živi na sjevero-zapadu Italije.
Playlist:
Buzzi – cage
Butti – squares
Butti – jungle
European cemetery – the
biggest European cemetery
Florian filsinger –
rosewood
Frammenti – braccia
Fronce de bonque – not
really ok
Handy van morris – legoz
Gammon – chicken leg Tokyo
blues part one
Glitch – Sheffield
H2s – meeting with medusa
Sonambient – reflected on a
train window
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.