RBMA Radio Show - Lunice
U večerašnjem RBMA Radio show-u slušate fireside chat sa Lunice-om.
LUNICE, pravog imena Lunice Fermin Pierre II, producent i DJ koji nam dolazi iz Montreala, Kanada. Karijeru počeo početkom 2000tih, kada pravi prve beatove, prve kolaboracije, prva iskustva. 10 godina poslije izdaje prvi EP "Stacker Upper", za "Lucky Me" - izdavačku kuću u vlasništvu Hudsona Mohawke-a. Odmah iduće godine izdaje i drugi EP "One Hunned", i vrlo brzo se nameće na sceni sa svojim unikatnim spojem repa i elektronike sa teskim bassovima. Odmah ga prepoznaje Diplo, pa ga angažuje za par izdanja za njegov "Mad Decent" label. Također radi i kolaboraciju sa Azealia Banks, na njenoj pjesmi "212". Sve mu to otvara mnoga vrata svjetske muzičke scene, pa slijede saradnje sa Rihannom i Madonnom, za koju je bio warm up act na njenoj svjetskoj turneji.
2012. godine sa svojim prijateljem Hudsonom Mohawke-om pokreće projekat TNGHT, koji će svojim trap/bass/beats zvukom zapaliti planetu, a kulminacija će se desiti produkcijom za Kanye West-a, na njegovom albumu "Yeezus".
Od tada njegova karijera poprima planetarnu popularnost, a Lunice nastavlja da isporučuje ubitačna izdanja, što autorska, što remixe. U večerašnjih 60 minuta slušate od samog Lunice-a detalje i anegdote iz njegove karijere, kako je počeo praviti beatove, kako je počeo raditi dj-ing, saradnje, izdanja, itd.
Tune in - Od 19 do 20h - Radio Sarajevo / 90.2MHz
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.