RSA singl premijere / Zero 7 feat. Jem Cooke - Swimmers
07. 11. 2019. u 09:25:00
Svaki radni dan imamo premijeru jednog novog singla na Radiosarajevo.ba i 90,2 MHz.
Zero 7 je engleski muzički duo koji već 22 godine sačinjavaju Henry Binns i Sam Hardaker. Prvi rad potpisan imenom Zero 7 je bio remix pjesme Climbing Up the Walls, koji su radili na zahtjev benda Radiohead, a prvi album Simple Things, od ukupno četiri, objavili su 2001. godine. Kao remixeri su sarađivali i sa drugim autorima, Terry Callier, Lenny Kravitz, Sneaker Pimps, Lambchop su samo neki od njih a autorske radove su dopunjavali vokalima Sie Furler, Mozez i Sophie Barker.
Nakon duge kreativne pauze predstavili su novi singl Swimmers (25. oktobar) u saradnji sa britanskom vokalisticom Jem Cooke. Pjesma je dijelom promocije reizdanja starih radova koji sačinjava i deluxe verziju albuma When It Falls, originalno objavljen 2004. godine.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacija za Android | iPhone i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.
Tagovi: RSA singl premijere muzika radio
NEMA KOMENTARA
Onemogućeno komentarisanje ovog članka