MIKA - Modern Times
Svaki radni dan predstavljamo vam jedan novi singl na radiosarajevo.ba i 90,2 MHz.
MIKA je britanski pop pjevač i tekstopisac, rođen 18. avgusta 1983. godine, poznat po svom jedinstvenom muzičkom stilu i hit singlovima. Karijeru je započeo 2007. godine, a do danas je prodao više od 20 miliona albuma širom svijeta, dobitnik je BRIT Awarda i imao je nominaciju za Grammy. Njegova diskografija obuhvata nekoliko značajnih albuma, EP-jeva i singlova koji su mu donijeli međunarodnu popularnost.
Najnoviji singl Modern Times objavljen je 31. oktobra 2025. godine, a producirao ga je MIKA zajedno sa Nick Littlemoreom iz Empire of the Sun i Peterom Mayesom iz PNAU.
Štimac tvrdi da je Zrinjski bio bolji: "Nezaslužena pobjeda Sarajeva"
Pjesma Modern Times prati službeni spot snimljen u Beču, u režiji Ruperta Höllera, a stilom se uklapa u MIKA-in prepoznatljiv pop s modernim elektronskim elementima. Pjesma je dio nadolazećeg sedmog studijskog albuma MIKA-e, koji se očekuje da će biti objavljen krajem 2025. godine. Kazao je da je “album veoma značajan i da predstavlja novo poglavlje u njegovoj karijeri, sa dubokim emotivnim slojevima i složenim muzičkim aranžmanima“. Novi materijal je nastao uglavnom kao rezultat njegovog solo rada za klavirom, a zatim je producentski oblikovan u saradnji sa Nick Littlemoreom i Peterom Mayesom.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.