Američki san živi: "I am from Bosnia" i Zmajevi koji idu među 32 najbolje reprezentacije svijeta

0
Radiosarajevo.ba
Američki san živi: "I am from Bosnia" i Zmajevi koji idu među 32 najbolje reprezentacije svijeta
Foto: Anadolija / BiH - Katar

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je rezultatom 3:1 savladala reprezentaciju Katara u trećem kolu grupne faze FIFA Svjetskog prvenstva, čime je zauzela treće mjesto u grupi B i gotovo sigurno ostvarila plasman u šesnaestinu finala, što je i historijski uspjeh za naš nacionalni tim.

Tim smo povodom, za pjesmu dana na portalu Radiosarajevo.ba odabrali najomiljeniju navijačku himnu naše domovine na ovom prvenstvu, a to je hit Dubioze Kolektiv, I Am from Bosnia - Take Me to America, i to ovu, mundijalski modificiranu verziju.

Naime, ova pjesma je prvobitno nastala kao kritički komentar na migracije i koncept "američkog sna", ali je danas dobila potpuno novo značenje, posebno među navijačima i sportskom publikom.

Velika noć za BiH na Mundijalu: Zmajevi slavili sa 3:1 protiv Katara i došli nadomak knock-out faze

Velika noć za BiH na Mundijalu: Zmajevi slavili sa 3:1 protiv Katara i došli nadomak knock-out faze

Objavljena je na njihovom albumu još 2011. godine, i to pod imenom U.S.A, a plasmanom naše reprezentacije na Mundijal stekla je najveću svjetsku slavu.

Neka u ritmu koji je osvojio i regiju i svijet teče i naš dan, sunčan i lijep zahvaljujući fudbalskim Zmajevima!

Dok željno isčekujemo Zmajeve: "Kada spomene se ova zemlja mala, onda se i za malo može reći mašala"

Dok željno isčekujemo Zmajeve: "Kada spomene se ova zemlja mala, onda se i za malo može reći mašala"

I am from Bosnia
Take me to America
I want to see
Statue of Liberty
I can no longer wait
Take me to United States
Take me to Golden Gate
I will assimilate

Ćevap je sa lukom,
A burek je bez sira
"I am from Bosnia"
Sada svugdje svira
Igraj Bosno
Kao nikad do sad
A ono protiv Nigerije
Nije bio ofsajd!

Mostar, Sarajevo
Pa sve do Banjaluke
Kad Zmajevi igraju
Haj’mo gore ruke!
Svi u glas!
Nek’se zna!
BOSNA I HERCEGOVINA

I am from Bosnia
Take me to America
I want to see
Statue of Liberty
I can no longer wait
take me to United States
Take me to Golden Gate
I will assimilate

Hej!
Hej!
Hej!
Haj’mo sada
Hej!
Hej!
Cijela tribina!

I am from Bosnia
Take me to America

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije