Pobjede Egipta i Brazila u Kupu konfederacija

U susretima drugog kola B-grupe Kupa konfederacija nogometaši Brazila pobijedili su SAD s 3:0, dok je Egipat bio bolji od Italije sa 1:0.

Reprezentacija Brazila pobijedila je SAD rezultatom 3:0 i tako gotovo sigurno osigurala plasman u polufinale. Nakon tijesne pobjede nad Egiptom Brazilci su se bez puno muke obračunali s SAD-om.

Već u sedmoj minuti Felipe Melo je dobro reagovao nakon ubacivanja Maicona, a u 20. minuti je na 2:0 povisio Robinho. Dvostruko proigravanje Kake i Maicona, nogometaš Intera potvrdio je pogotkom u 62. minuti za konačnih 3:0.

U drugoj utakmici skupine B Italija je dominirala većim djelom susreta, ali su se na kraju radovali Egipćani koji su do pobjede došli pogotkom Hommosa iz 40. minute.

Talijanima će tako za prolazak dalje u posljednjem kolu trebati pobjeda ili remi s Brazilom, te poraz Egipta protiv SAD-a.