Titule za Barcelonu, Manchester i Inter

Nakon dvije godine vladavine madridskog Reala, Barcelona je došla do svoga 19. naslova španskog nogometnog prvaka.

Zanimljivo je da je Kataloncima naslov donio Villareal, klub koji je prošloga tjedna odgodio Barcelonino slavlje odigravši s novim prvacima neodlučeno 3:3.

Međutim, Villarreal je večeras u dramatičnoj završnici pobijedio Real Madrid rezultatom 3:2, i tako matematički osigurao prvo mjesto Barcelone, koja sada ima nedostižnih osam bodova ispred drugoplasiranog Reala.

Pires je u 17. minuti doveo Villarreal u vodstvo. Na samom početku drugog poluvremena van der Vaart izjednačuje na 1:1, da bi u 62. minuti Cani pogodio za novo Villarrealovo vodstvo koje je potrajalo do 88. minute, kada Higuain postiže gola za 2:2.

Ipak, samo dvije minute kasnije Capdevilla nakon kornera gura loptu u mrežu za konačnih 3:2.

S tri nova boda Villarreal se probio do petog mjesta s 59 bodova, koliko ima i četvrtoplasirana Valencija, koja u nedjelju gostuje kod Atletico Madrida.

Inter četvrti put uzastopno prvak Italije

Udinese je pobijedio Milan 2:1 u utakmici 36. kola Serie A , što je Interu donijelo novu titulu prvaka Italije, četvrtu za redom, a 17. ukupno.

Dva kola prije kraja prvenstva i s utakmicom manje Inter ima nedostižnih 7 bodova više od drugoplasiranog Milana.

Udinese je ovom pobjedom došao do sedmog mjesta i još je u igri za jedno od mjesta koje vodi u Europu.

U drugoj večerašnjoj utakmici Roma je pobijedila Cataniju 4:3. Rimljani su šesti na ljestvici Serie A.

Manchester United prvak Engleske

Nogometaši Manchester Uniteda odbranili su naslov engleskog prvaka. U predzadnjem kolu Premier lige na domaćem terenu igrali su nerješeno 0:0 s londonskim Arsenalom i tako ostvarili nedostižnu prednost od sedam bodova pred najbližim pratiocem Liverpoolom.

"Crveni đavoli" su se Liverpoolom izjednačili po broju naslova angleskog prvaka. Obje ekipe imaju po rekordnih 18 titula.

Nogometaši sa Old Trafforda osvojili su 11. naslov pod vodstvom trenera Alexa Fergusona, koji se na trenerskoj stolici Uniteda nalazi već 22 i po godine.