Poraz Širokog u Zadru

Košarkaši Zadra u svojoj su dvorani upisali novu pobjedu, a ime novog trenera nakon otkaza uručenog Zmagi Sagadinu još uvijek je nepoznanica. U 17. kolu NLB lige pred 1 500 gledatelja Zadrani su nadigrali ekipu Širokog 88-65.

Domaćin je zahvaljujući kvalitetnom napadačkom skoku stvorio solidnu početnu prednost, a kako je vrijeme odmicalo rasla je zadarska agresivnost i koš razlika. Nakon prvih 10 minuta igre na semaforu je svijetlilo 31-18.

Povećeli su Zadrani prednost do 39-20, ali Široki se zonskom obranom i kontrolom skoka približio na 41-35 vraćajući utakmicu u neizvjesne vode. Na veliki odmor otišlo se s prednošću domaćina 45-37.

Ozbiljnijim pristupom Zadrani su ponovno preuzeli kontrolu utakmice u svoje ruke te u 28. minuti stekli višak od 20 koševa (64-44). Široki više nije imao nikakvih izgleda. Gostima je preostalo tek da se potrude izboriti što bezbolniji poraz.

Najefikasniji kod Širokog bili su Grgat sa 19 i Štemberger sa 14 poena, a kod Zadra Ružić sa 16 te Perić i Stipčević sa po 14 poena.