Iranske vlasti uhapsile novinara AFP-a

Radiosarajevo.ba
Iranske vlasti uhapsile novinara AFP-a
Novinska agencija France Presse javila je da su iranske snage sigurnosti uhapsile jednog od njenih novinara.

Vršilac dužnosti šefa dopisništva AFP-a u Teheranu izjavio je da je iranski novinar Farhad Poiuladi odveden u pritvor u srijedu kada je krenuo da izvještava o mitingu povodom 30. godišnjice zauzimanja američke ambasade.

Antivladini demonstranti također su se sukobili s policijom u kontrademonstracijama, prenosi AP.

Vršilac dužnosti šefa dopisništva Jay Deshmukh izjavio je u četvrtak da nije poznato gdje se nalazi novinar.

Iran je nametnuo sveobuhvatne sankcije medijima, koje uključuju zabranu izvještavanja iz prve ruke o uličnim demonstracijama i drugim zbivanjima koja nisu odobrile vlasti.

fena

 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije