RN Lowen prejak za Bosnu BH Gas

Rukometaši njemačkog Rhein-Neckar Löwena su u okvriu 3. kola grupe B Lige Prvaka u Olimpijskoj dvorani Zetra sa ubjedljivih 39:24 savladali sarajevsku Bosnu.

Gosti su čvrsto otvorili utakmicu i odmah na startu preuzeli vodstvo, koje nisu ispuštali do kraja utakmice. Studenti su već na poluvremenu imali veliki zaostatak od deset golova pri rezultatu 20:10. Bosna se držala do sredine 1. poluvremena, a onda gosti prave seriju od 8:0.

Lavovi su utakmicu rutinski priveli kraju i ubilježili drugu pobjedu u Ligi prvaka. Prvak Bosne i Hercegovine je sa dva boda na posljednjem šestom mjestu.

Najbolji u redovima Bosne bio je Doborac sa 7 postignutih pogodaka, a po pet golova postigli su Bozoljac, Jaškić i Melić. Grahovac je ubilježio 10 odbrana, a uvodić 6.

U redovima gostiju najistaknutiji je bio golman Szmal sa 23 odbrane. Gensheimer, za kojeg odbrana Bosne nije imala rješenja, postigao je 10 golova.

Chambery savladao Gorenje

Francuski Chambery je u svojoj Le Phare dvorani savladao Gorenje 28:24. Ovo je prva pobjeda za francuski klub.

Chambery se tako na tabeli grupe B poravnao sa RK Gorenjem i RK Bosnom BH Gas, gdje sve 3 pomenute ekipe imaju po 2 osvojena boda iz 3 susreta.

U subotu je odigran susret između Veszpréma i Vive Targi Kielce, a domaćini su bili bolji rezultatom 33:26