Španija deklasirala Belgiju

Španija, favorit grupe 5 u kojoj se nalazi i naša reprezentacija, deklasirala je reprezentaciju Belgije sa 5:0. Furija je mogla i uvjerljivije slaviti da David Villa nije u 23. minuti promašio jedanaesterac.

Do prvog pogotka Španija je došla u 41. minuti, a strijelac je bio Silva. Villa se u 49. minuti iskupio za promašen jedanaesterac i povisio na 2:0. Samo minut kasnije Piquépostiže treći pogodak za evropske prvake.

U 67. minuti Silva ponovo trese mrežu Belgije, a konačnan rezultat postavio je Villa svojim drugim golom u 85. minuti.

Direktni konkurent našoj reprezentaciji u borbi za drugu poziciju reprezentacija Turske namučila se protiv Estonije.

Nakon sedam minuta igre šok na stadionu Kadir Has. Voskoboinikov je matirao Demirela za veliko slavlje gostiju. Turcima je trebalo pola sata da konsoliduju redove, a onda Sanli u 31. minuti poravnava na 1:1. Turska je do kraja poluvremena uspjela preokrenuti golom Yildirima u 37. minuti.

U osmoj minuti drugog dijela novi šok za domaće navijače. Ovaj put strijelac za Estoniju bio je Vassiljev. Turan je deset minuta kasnije ponovo doveo Tursku u vodstvo, a konačan rezultat postavio je Sanli svojim drugim golom u 73. minuti.

Vezano: Armenija - BiH 0:2

U grupi 5 i dalje je prva Španija koja do kraja kvalifikacija dočekuje Estoniju, gostuje Armeniji i u posljednjem kolu gostuje Bosni i Hercegovini. Izabranici Vicente Del Bosquea do sada imaju stopostotan učinak u kvalifikacijama, a postigli su 18 i primili samo dva gola.