Objavljen snimak: U dolini Neretve snimljen vuk?
Neretvanski portal objavio je snimku životinje u blizini Ploča za koju pretpostavljaju da je riječ o vuku, što je neobično jer se pojavila usred bijela dana i veoma blizu naseljenog područja.
Snimku su proslijedili direktoru zagrebačkog zoološkog vrta Ivanu Cizelju, koji je rekao da se može raditi i o vuku i o čaglju, ali da zbog udaljenosti i kvaliteta snimke nije moguće sa sigurnošću utvrditi o kojoj je vrsti riječ.
Cizelj je naglasio da obje životinje u pravilu izbjegavaju pojavljivanje po danu na otvorenom prostoru te se uglavnom klone ljudi, što ponašanje na snimci čini neuobičajenim. Također, nije isključeno da je riječ o psu ili mješancu.
Uzbuna u Irskoj: Dronovi krenuli na avion u kojem je bio Volodimir Zelenski
Dodao je da, bez obzira na to o kojoj se životinji radi, nema razloga za strah – one neće napasti ljude ako im se ne prilazi.
Smatra i da nije riječ o tome da su životinje bile gladne, jer u toplijem dijelu godine lako pronalaze hranu. Najvjerovatnije su se na tom mjestu našle slučajno ili su bile uznemirene nečim pa su odlutale izvan svog uobičajenog staništa.
U nastavku možete pogledati video:
[facebook_video]https://www.facebook.com/watch/?ref=saved&v=799557309224214&_rdc=1&_rdr#[/facebook_video]
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.