Neobičan prizor u Neumu: "Kakve beštije u našem zaljevu"

0
Radiosarajevo.ba
Neobičan prizor u Neumu: "Kakve beštije u našem zaljevu"
Foto: Kolaž / Tuna u Neumu

Na moru kod Neuma ribari su ovih dana snimili nekoliko velikih tuna, što je izazvalo oduševljenje među lokalnim zaljubljenicima u more i ribolov. Pojava ovih impozantnih riba, teških i po nekoliko stotina kilograma, dodatno potvrđuje bogatstvo neumskog akvatorija.

"Kakve beštije u našem zaljevu, možda da probamo ove godine sa Big Game", napisali su uz snimak.

Ribari ističu da je riječ o rijetkom prizoru, ali i znak da se u neumsko more sve češće vraćaju krupne ribe koje prate jata sitne plave ribe.

SDA zahtijeva hitne promjene Izbornog zakona radi zaštite od manipulacija

SDA zahtijeva hitne promjene Izbornog zakona radi zaštite od manipulacija

U posljednih nekoliko godina zabilježena su dva ulova tuna težih od 100 kg u neumskom akvatoriju.

Pojava tuna rezultat je sezonskih migracija i kretanja jata sitne plave ribe koje privlače ove krupne grabljivice. Za lokalne ribare i ljubitelje mora ovakvi prizori ostaju posebna atrakcija, piše Hercegovinainfo.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije