U utorak drugi sajam studentskih stipendija
Radiosarajevo.ba
Na Mašinskom fakultetu u Sarajevu 19. aprila bit će upriličen drugi sajam stipendija, koji organizira Univerzitet u Sarajevu.
Cilj ovog sajma je da se na jednom mjestu, u jednom danu studentima, nastavnicima i saradnicima učine dostupnim što je moguće više informacija o stipendijama za studij kako u zemlji, tako i u inostranstvu, saopćeno je iz Službe za odnose s javnošću Rektorata Univerziteta u Sarajevu.
Izlagači na sajmu bit će institucije koje dodjeljuju različite oblike finansijske podrške kao što su stipendije, jednokratna finansijska podrška, krediti ili zajmovi bh. građanima za studij u Bosni i Hercegovini i inostranstvu (vladine i nevladine organizacije, diplomatsko-konzularna predstavništva).
Na sajmu će biti i predstavnici centara civilnih inicijativa, predstavnici lokalnih zajednica i svi drugi koji nude bilo kakvu vrstu finansijske podrške.
Na taj način želi se olakšati posjetiteljima - maturantima, studentima, nastavnicima i saradnicima, put do stipendije u svrhu kontinuiranog profesionalnog usavršavanja i cjeloživotnog obrazovanja.
Sajam stipendija organizira se u saradnji s belgijskom Fondacijom kralja Baudouina, Mašinskim fakultetom Univerziteta u Sarajevu i Studentskim parlamentom Univerziteta u Sarajevu.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.