Protest podrške sarajevskim demonstrantima i u Zenici
Podršku okupljanju studenata, koje je najavio Studentski parlament Univerziteta u Sarajevu za danas u 14:00 sati, pružaju i građanke i građani iz drugih bh.gradova.
Stotine građana Zenice okupile su se jutros na protestu podrške roditeljima čija djeca nemaju jedinstvene matične brojeve (JMB), a koji su dva dana i dvije noći demonstrirali pred zgradom Parlamenta BiH u Sarajevu.
Učesnici protesta u Zenici nosili su transparente na kojima je pisalo Sloboda za našu djecu, Nećemo entitete, hoćemo identite i mnoge druge.
Organizator protesta Emir Serdarević rekao je za agenciju Anadolija da su demonstracije u Zenici organizovane putem društvenih mreža. Serdarević je pojasnio da okupljanje građana nije sazvao kao član neke vladine, nevladine, niti bilo koje druge organizacije.
"Protesti su čin podrške ljudima u Sarajevu koji su dva dana bili pred zgradom Parlamenta", pojasnio je organizator skupa u Zenici.
Novi protesti najavljeni su za danas popodne u Sarajevu, Banja Luci i drugim krajevima BiH, a Serdarević je kazao da demonstranti sa današnjih protesta u Zenici planiraju doći u Sarajevo i podržati protest koji će u 14:00 sati biti organizovan na Trgu Oslobođenja - Alija Izetbegović.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.