Mladi sa umanjenim sposobnostima prisustvovali Guitar festu

Radiosarajevo.ba
Mladi sa umanjenim sposobnostima prisustvovali Guitar festu

Članovi NVO altruista "Svjetlo" prisustvovali su koncertima popularnih gitarista od 6. do 10. aprila u okviru Sarajevo International Guitar Festivala.

- Prvi put su mladi s umanjenim sposobnostima imali priliku da prisustvuju koncertima gitarista. Zahvaljujući organizatorima, Đani i Adiju Šehu 53 mlade osobe s umanjenim sposobnostima su s 19 asistenata bili na pet koncerata, kazao je izvršni direktor NVO altruista "Svjetlo" Haris Čaušević.

Učešće na Sarajevo International guitar festivalu je još jedna aktivnost u okviru kampanje "Buđenje s proljećem 4", a kampanja podrazumijeva uključivanje osoba s umanjenim sposobnostima u javne događaje koje imaju za cilj bolju društvenu prihvatljivost, saopćeno je iz NVO "Svjetlo".

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije