Teška pobjeda Švicarske nad vrlo dobrim Ekvadorom (FOTO+VIDEO)

/ FOTO: EPA

Takmičenje u grupi E na Svjetskom prvenstvu u Brazilu počelo je pobjedom  selekcije Švicarske nad Ekvadorom. Rezultat je bio 2:1 u dobroj i neizvjesnoj utakmici.

Južnoamerički sastav pokazao se kao kvalitetan tim pa Švicarci ipak nisu, prema očekivanjima, lako stigli do bodova na startu.

Goal SWITZERLAND vs ECUADOR 1:1 Mehmedi scores... by ntpflora
Poveo je Ekvador golom Ennera Valencije u 22. minuti, da bi evropski tim poravnao u 47. minuti pogotkom Admira Mehmedija.

Do kraja su oba tima imali svoje prilike za golove, ali Švicarci su jednu iskoristili u 90. minuti. Pogodio je Haris Seferović.

Goal SWITZERLAND vs ECUADOR 0:1 Valencia scores... by ntpflora

Bilo je, dakle, 2:1. U drugom meču grupe E večeras se sastaju Francuska i Honduras.