Holanđani ubjedljivi protiv Španije, rezultat 5:1 (FOTO+VIDEO)

Holanđani ubjedljivi protiv Španije, rezultat 5:1  (FOTO+VIDEO)
/ FOTO: EPA

Španija je odbranu titule svjetskog prvaka u fudbalu počela upravo protiv reprezentacije koju je savladala u finalu prošlog Svjetskog prvenstva, Holandije.

Španija je povela u 27. minuti, nakon što je Xabi Alonso pogodio dosuđeni penal.

Španija je i poslije postignutog gola nastavila redati šanse, ali nije uspjela postići drugi pogodak.

Kazna je stigla pred sam kraj prvog poluvremena kad je Robin van Persie fantastičnim pogotkom glavom izjednačio rezultat.

Samo osam minuta nakon početka drugog poluvremena, Arjen Robben Holandiju dovodi u vodstvo od 1-2.

Holandija za sigurno vodstvo postiže i treći gol i to zahvaljujući Stefanu de Vriju. Sada je rezultat 1:3.

Mreža Crvenih furija zatresla se i četvrti put. Svoj drugi gol večeras je dao Robin van Persie za rezultat 1:4.

Španci su u nekoliko navrata pokušali doći do pogotka  ali neuspješno. To su Holanđani kaznili u 80 minuti petim golom koji je  postigao je Arjen Robben.

Pratite rubriku Brazil 2014 na portalu Radiosarajevo.ba.