Brazil - Meksiko 0:0: Fantastični Ochoa spasio Meksikance (FOTO)

/ FOTO: EPA

Počelo je drugo kolo Svjetskog prvenstva u fudbalu koje se odigrava u Brazilu, a sastali su se Brazil i Meksiko, konkurenti iz grupe A.

Meksikanci su krenuli borbeno i agresivno i vidjelo se da žele Brazilu nametnuti svoj ritam igre i postići pogodak. S druge strane, Brazil je uspio stvoriti nekoliko sjajnih šansi, ali meksički golman Guillermo Ochoa imao je dvije zbilja fantastične intervencije.

I pored dosta izglednih prilika, na odmor se otišlo nepopularnim rezultatom 0:0.

Očekivalo se da će u drugom poluvremenu Brazil krenuti silovitije prema golu Meksika, ali desilo se suprotno. Meksiko je u drugom poluvremenu bio bolja momčad, a njihov golman Ochoa je nastavio da briljira i bez sumnje je najbolji igrač ovog susreta. Izdavajamo priliku u 85. minuti kad je odbranio silovit šut glavom Thiaga Silve sa svega četiri metra.

Na kraju još jedna utakmica, nakon Nigerije i Irana, bez golova.