Braća Adnan i Advan Šukman krenuli u pohod na vrh austrijskih Alpa Grossglockner
Članovi Planinarskog smučarskog društva "Vilinac“ Jablanica, blizanci Adnan i Advan Šukman otputovali su danas za Austriju gdje planiraju izvesti uspon na najviši vrh austrijskih Alpa Grossglockner (3.798 m/nv).
"Dugo smo se pripremali za ovaj poduhvat, s obzirom na poteškoće koje nas očekuju. Nadam se da ćemo uspjeti stići do cilja", kazao je Adnan Šukman, javlja RTV Jablanica.
Ekspedicija će trajati četiri dana, a jablaničkim planinarima pridružila su se i dva planinara iz Livna.
Adnanov i Advanov odlazak na Grossglockner podržali su PSD “Vilinac“ Jablanica i Gorska služba spašavanja stanica Jablanica koja im je ustupila neophodnu opremu za uspon.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.