Preminula primadona Šefika Korkut Šunje

0
Fena
Preminula primadona Šefika Korkut Šunje
Foto: Zenicablog / Šefika Korkut Šunje

Primadona Bosanskog narodnog pozorišta Zenica Šefika Korkut Šunje preminula je sinoć u tom gradu u 90. godini, potvrdila je portparolka BNP-a Merima Handanović.

Kaže da će termin ukopa biti poznat tokom dana.

Korkut Šunje je u Bosansko narodno pozorišt Zenica došla iz Šibenika 1956. godine, gdje je u tamošnjem pozorištu provela dvije godine.

Preminuo Sead Tanković Smiho, dugogodišnji trener NK Iskra

Preminuo Sead Tanković Smiho, dugogodišnji trener NK Iskra

Penzionisana je 1991. godine, ali je nastavila raditi. Glumila je i tokom rata te nakon rata, kada je s prijateljicama vodila i glumačku radionicu.

Osim u glumačkom pozivu, u kojem je ostvarila pozorišne i televizijske uloge, okušala se i u redateljskom pozivu te je režirala predstavu za omladinu Bošnjačka svadba, koja je izvedena u organizaciji BZK Preporod.

Korkut-Šunje rođena je 1932. godine u Travniku.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije