Teatarski festival Fedra počinje 25. juna

Radiosarajevo.ba
Teatarski festival Fedra počinje 25. juna

39. teatarski festival BiH Fedra održat će se od 25. juna do 2. jula u KSC Bugojno, dogovoreno je na sastanku Umjetničkog vijeća festivala u Bugojnu, javlja Fena.

Utvrđeni su i datumi prijema prijava učesnika i selekcije prijavljenih predstava a predložena su i tri kandidata za selektora Festivala te deset članova Stručnog žirija.

Dogovorene su još neke aktivnosti koje se planiraju provesti u narednim mjesecima s ciljem da Festival "zadrži epitet najjačeg i najkvalitetnijeg u BiH", piše Fena.

U Umjetničkom vijeću festivala, kojeg čine predstavnici amaterskih pozorišta iz cijele BiH, sigurni su da će publika s područja gornjovrbaske regije uživati u predstavama koje budu odabrane.

"Za svaku pohvalu je što iz godine u godinu imamo sve veći broj prijava. Kvalitet prikazanih predstava je sve veći, kao i entuzijazam ljudi koji se bave pozorišnim amaterizmom. To je dobro, jer da nema entuzijazma i ljubavi prema pozorištu, Teatarski festival BiH ne bi ni postojao. Velike zasluge pripadaju njegovim organizatorima, ali i selektorima koji uvijek odaberu najbolje predstave", izjavio je Jasenko Muzaferija, predsjednik Umjetničkog vijeća Teatarskog festivala BiH Fedra.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije