"Tape" na Otvorenoj sceni Obala

Radiosarajevo.ba
"Tape" na Otvorenoj sceni Obala
Akademija_scenskih_umjetnosti.jpg
Predstava Tape odigrat će se 6. decembra u 20:00h.

Autor: Stephen Belber; Uloge: Emir Fejzić – Vince Adnan Goro – John Belma Salkunić – Amy

Priča prati troje srednjoškolskih prijatelja, Vinca – temperamentnog i pomalo lucidnog dilera koji svoj posao prikriva radeći honorarno kao vatrogasac. Johna – uspješnog režisera dokumentaraca i Amy – djevojka sa kojom su se i Vince i John zabavljali u srednjoj školi a koja danas radi kao pomočnica okružnog tužioca.

Radnja se odvija u jednoj motelskoj sobi, za vrijeme filmskog festivala na kojem John treba da prikaže svoj novi film, deset godina nakon srednje škole. Dva prijatelja se nalaze da idu na večeru, nakon dugog ubjeđivanja Vince natjera Johna da prizna da je u srednjoj školi silovao Amy i to priznanje snimi na kasetu. Nakon nekog vremena u motelu se pojavljuje Amy i pokreće novi val priča i argumenata oko toga da li je to stvarno bilo silovanje ili je cijela priča izmišljena.

tape_predstava.jpg

radiosarajevo.ba

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije