Karahasanova 'Kuća za umorne', knjiga za one koji znaju voljeti

Radiosarajevo.ba
Karahasanova 'Kuća za umorne', knjiga za one koji znaju voljeti

Zbirka priča Kuća za umorne cijenjenog bosanskohercegovačkog pisca Dževada Karahasana promovisana je večeras u sarajevskoj knjižari Buybook.

Autor je istakao da je knjiga posvećena isključivo ljubavi i zbog toga je on ne preporučuje onima koji ne znaju voljeti.

Večeras je promovisano drugo izdanje u kojem su predstavljeni neki novi likovi i neke druge priče ali, kako je autor rekao, tema je ostala ljubav, bol i patnja.

Knjigu su, pored Karahasana, predstavili Almir Bašović, Nikola Vukolić i Alma Sarajlić.

Vukolić, osnivač Zadužbine Petar Kočić u čijem je izdanju ova knjiga izašla, Kuću za umorne proglasio je jednim od najboljih književnih ostvarenja na našim prostorima, navodeći da je autor uložio mnogo truda i znanja u ispisivanju stranica, te da djeluje snagom svoje filozofske i literarne argumentacije.

Knjiga je objavljena u izdanju Zadužbine Petar Kočić iz Beograda i Banje Luke.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije