Druga samostalna Maje Prelević
U sarajevskoj galeriji Boris Smoje večeras, 10. juna, je otvaranje druge samostalne izložbe umjetnice Maje Prelević.
Svečano otvaranje najavljeno je za 19.30, a njene radove možete pogledati do 17. juna.
Prelević je uspjela već i prodati jednu sliku, a prihod je namijenjen donaciji nezaposlenim samohranim majkama.
Izložba se organizira pod naslovom “Mala Maja”.
Majin otac je Božidar Prelević, umjetnik koji je realizirao veliki broj samostalnih izložbi, a majka Marija piše poeziju
Maja Prelević rođena je 1979. u Sarajevu, a obrazovanje stiče u BiH, Crnoj Gori i Srbiji; fakultet završava u Banjoj Luci.
Prva samostalna izložba umjetnice održana je 2010, u sklopu koje je predstavila svojih 60 slika i kada je polovinu od ukupne zarade poklonila samohranim majkama i djeci.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.