Održan koncert “Sevdalinko, pjesmo moja mila” u Kamernom teatru 55

2
Radiosarajevo.ba
Održan koncert “Sevdalinko, pjesmo moja mila” u Kamernom teatru 55
Foto: Raisa Šehu / Održan koncert 'Sevdalinko, pjesmo moja mila' u Kamernom teatru 55

U prelijepom ambijentu Kamernog teatra 55 sinoć je održan koncert "Sevdalinko, pjesmo moja mila", u organizaciji Akademskog kulturnog centra "Seljo" Sarajevo.

Publika je imala priliku da uživa u večeri ispunjenoj emocijama, tradicijom i ljepotom sevdaha, uz izuzetne interpretacije mladih i talentovanih izvođača: Alme Subašić, Anide Isanović, Samre Mirojević, Kenana Katadžića, Safeta Buče i Zanina Berbića. Muzičku podršku pružio je Narodni orkestar "Bembaša", koji je svojim autentičnim zvukom dao dodatnu snagu svakoj izvedbi.

Veče je proteklo u znaku najljepših sevdalinki koje su probudile sjećanja, emocije i oduševljenje publike, koja je u više navrata nagrađivala izvođače gromoglasnim aplauzima.

Schmidt se u Dubrovniku sastao s Plenkovićem: "Nastavljamo voditi redovan dijalog"

Schmidt se u Dubrovniku sastao s Plenkovićem: "Nastavljamo voditi redovan dijalog"

Koncert "Sevdalinko, pjesmo moja mila" bio je još jedan dokaz da sevdalinka, kao dragulj kulturne baštine Bosne i Hercegovine, i dalje ima posebno mjesto u srcima ljudi, te da nove generacije umjetnika s puno poštovanja i strasti nastavljaju njegovati ovaj muzički izraz.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Komentari

Prikaži komentare (2)

/ Povezano

/ Najnovije