Aida Begić predstavlja glumicu svog novog filma
Danas će u programu 'Na kafi sa...' rediteljica Aida Begić predstaviti mladu bosanskohercegovačku glumicu kojoj je povjerena glavna uloga u novom dugometražnom igranom filmu 'Mamac'. Još uvijek se ne zna o kojoj je glumici riječ.
Kolegama iz svijeta i regiona obratiti će se koproducenti filma 'Mamac', Semih Kaplanoglu (Kaplan Film), Beny Drechsel (Rohfilm), Francois D’ Artemare (Les Films de l'Apres-Midi). Moderator razgovora bit će Marietta von Hausswolff von Baumgarten, konsultantica za razvoj scenarija i scenaristkinja, koja je sa Begićevom, u sklopu Torino film laboratorije surađivala na scenariju filma Mamac.
Takođe, u programu 'U fokusu' održat će se svjetska premijera omnibusa 'Ne zaboravi me Istanbule' u sklopu koje će se prikazati kratki igrani film Otel(o) Aide Begić. Glavnu ulogu u filmu tumači bh glumica Alma Terzić.
Omnibus je realiziran u sklopu projekta “Istanbul 2010 – kulturna prijestolnica Evrope”. Projekat “Unutma Beni Istanbul” (‘Ne zaboravi me Istanbule), okupio je sedam međunarodno priznatih redatelja i redateljki: Stefan Arsenijević (Srbija), Stergios Niziris (Grčka), Omar Sharqawi (Danska/Palestina), Hany Abu Assad (Holandija/Palestina), Eric Nazarian (SAD/Armenija), Josefina Markarian (Grčka) i Aida Begić (BiH).
Tokom SFF-a, a u sklopu priprema za snimanje filma 'Mamac', Film House tim je zauzet probnim snimanjima glumaca iz BiH i regiona koja se održavaju u saradnji sa turskim kulturnim centrom Yunus Emre Sarajevo.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.