New York: Otvorena izložba cipela poznatih dizajnera

Radiosarajevo.ba
New York: Otvorena izložba cipela poznatih dizajnera


U muzeju Instituta za modnu tehnologiju (FIT) u NewYorku u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) otvorena je ozložba cipela poznatih modnih dizajnera.

Izložbu pod nazivom 'Opsesija cipelama' organizovale su kustosice muzeja Valerie Steele, Colleen Hill i Fred Dennis. Izložba pokazuje kako cipele nisu samo potreba, već dio umjetnosti, tvrde kustosice, piše Agencija Anadolija.

Izloženo je 150 pari cipela najpoznatijih modnih kuća i dizajnera, među kojima se nalazi i cipela Lady Pointe, koju je dizajnirala poznata pjevačica Lady Gaga. Njena kreacija privlači pažnju visinom potpetice od 45 centimetara.

Veliku pažnju privukle su i cipele Wind Horse Masaye Kushina, te modnih marki Chanel i Prada.

Ulaz u muzej je besplatan, a svake godine ovu izložbu posjeti više od 100.000 ljudi. Izložba će biti otvorena do 13. aprila.


Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije