Knjiga o Harry Potteru prodana za 150.000 funti

Radiosarajevo.ba
Knjiga o Harry Potteru prodana za 150.000 funti


Zabilješke i originalni crteži koje je napravio pisac knjige o Harry Potteru J.K.Rowling, prodane su na aukciji za 150.000 funti.

Originalni primjerak knjige Harry Potter i knjiga mudraca prodana je u Londonu, a kupio ju je nepoznati kupac koji je telefonom učestvovao na aukciji, saopćeno je iz aukcijske kuće Sotheby's.

U knjizi se nalazi oko 20 crteža, lični komentari kao i piščeve korekcije, a svoje mjesto u knjizi je pronašla i zabilježka o ideji nastajanja igre Quidditch.

Quidditch je naziv igre u romanima o Harry Potteru, koju, uz pomoć čarolija, igraju đaci na metlama.

Knjiga je prodana u okviru humanitarne akcije koju sprovodi Mreža međunarodne književnosti uz pomoć saradnje sa Sotheby'som.

U okviru ove akcije prodana su i djela pisaca kao što su Kazuo Ishiguro, Ian McEvan, Seamus Heany, Lionel Shriver i Yann Martel.

Mreža međunarodne književnosti, uz pomoć aukcija, ima namjeru razviti slobodu čitanja i pisanja.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije