Iz Facebooka stiže izvinjenje

Radiosarajevo.ba
Iz Facebooka stiže izvinjenje

Društvena mreža Facebook se izvinila pojedinim korisnicima zbog svoje ovogodišnje retrospektive, opcije "Year in Review" u kojoj su fotografije sa najviše "lajkova" montirane u formi videoklipa predstavile najvažnije događaje u godini koja je na izmaku, javlja Tanjug.

Ipak, popularne fotografije ne znače obavezno i sretne fotografije. 

To je slučaj i sa programerom Eric Meyerom koga je potreslo to što je u retrospektivi, koju pravi poseban algoritam, videofotografiju svoje ćerke koja je preminula prije nekoliko mjeseci od raka mozga u šestoj godini života. 

Taj snimak vezan je za post koji je on objavio povodom tog tužnog događaja, a koji je u to vrijeme izazvao veliki broj reakcija na toj društvenoj mreži. 

Facebook tvrdi da radi na poboljšanju opcije kako bi sprečio da se slične stvari događaju ubuduće, a Jonathan Gheller, šef projekta vezanog za tu aplikaciju, poslao je mejl Meyeru u kome mu se izvinio u ime kompanije. 

Također, korisnica Facebooka Julieanne Smolinski je na svom "Year in Review" dobila fotografiju stana u plamenu koji pripada njenom bivšem dečku.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije