Policajac otkrio posljednje riječi Tupaca: "Vidio sam tonu krvavog zlata, a onda je rekao ovo"

0
Radiosarajevo.ba
Policajac otkrio posljednje riječi Tupaca: "Vidio sam tonu krvavog zlata, a onda je rekao ovo"
Foto: PrtScr / AA / Ko je ubio Tupaca?

Prvi policajac na mjestu ubistva Tupaca Shakura iz vožnje 1996. godine otkrio je posljednje riječi koje je izgovorila pokojna rap legenda. I nisu baš miroljubive.

"Pogledao me, udahnuo je da izgovori riječi, i otvorio je usta", kaže Chris Carroll, penzionisani narednik u Policijskoj upravi Las Vegasa. "A onda su se pojavile riječi: 'Je*i se'."

Shakur je upucan više puta 7. septembra 1996. godine nakon što je napustio boksački meč s bivšim izvršnim direktorom Death Row Records Sugeom Knightom.

Sarajevo trophy 2026 okupio više od 3.000 djece iz deset zemalja

Sarajevo trophy 2026 okupio više od 3.000 djece iz deset zemalja

Raper i njegovi tjelohranitelji su se posvađali sa 21-godišnjim članom Crips-ove bande Orlandom Andersonom u predvorju MGM Grand casino. Carol, koji je radio sa gradskom biciklističkom patrolnom jedinicom, također je gledao istu borbu Mikea Tysona, ali nije bio svjestan tuče koja se odvijala u predvorju.

Kasnije je bijeli Cadillac stao pored Knighta i Shakura dok su bili zaustavljeni na semaforu i jedan muškarac je počeo pucati kroz stražnji prozor. Carroll je bio prvi policajac koji je odgovorio na jezivu scenu.

"Zgrabio sam ga lijevom rukom i on je pao u mene, a ja još uvijek držim pištolj u drugoj ruci", kaže policajac. "Pokriven je krvlju i odmah primijetim da tip ima tonu zlata na sebi – ogrlicu i drugi nakit – i sve zlato je prekriveno krvlju. To mi je uvijek ostavljalo sliku u glavi... I dok Suge viče 'Pac!', pogledam dole i shvatim da je ovo Tupac Shakur."

Carroll još kaže da je pokušao da dobije "izjavu o smrti" potencijalnog osumnjičenog od Shakura, ali ga je reper u početku ignorirao.

"A onda sam vidio na njegovom licu, u njegovim pokretima, odjednom se u pucnju prsta promijenio", kaže on. "I od toga da se muči da govori, da nije kooperativan, prešao je na tip stvari 'u miru sam'. Samo tako...I tada sam ga pogledao i još jednom rekao: 'Ko te je upucao?'...Mislio sam da ću zaista ostvariti neku saradnju. A onda su se pojavile riječi: 'Je*i se.'

Carroll je sa javnosti podijelio ove informacije 2014. godine iz dva razloga: povlačenje iz metroa omogućilo mu je slobodu da govori o slučaju ubistva bez ukora ("Prošlo je skoro 18 godina", kaže on. Jasno je da nikada neće biti sudskog spora o ovome.), te također nije želio da "Tupac bude mučenik ili heroj jer je policajcima rekao 'Je*i se'."

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije