Glumila u "Tesnoj koži" pa nestala: Gdje je danas glumica za kojom je ludila cijela Jugoslavija?

2
Radiosarajevo.ba
Glumila u "Tesnoj koži" pa nestala: Gdje je danas glumica za kojom je ludila cijela Jugoslavija?
Foto: Screenshot / Youtube / Nada Vojinović

Glumica Nada Vojinović proslavila se ulogama sekretarice Melite u filmu Tesna koža i učiteljice violine u filmu Kakav djed, koliki unuk, jednom od dijelova serije Žikina dinastija.

Nada je rođena 1954. godine u Novom Sadu, a prva uloga joj je bila u filmu Život ide dalje iz 1977. godine. Ubrzo su uslijedile zapaženije uloge u filmovima Radio vihor zove Angeliju, Tesna koža, Moj tata na određeno vrijeme, Razvod na određeno vrijeme, Kao djed, kao unuk, Dođi k meni, dođi k meni, Laf u srcu, Lov u mraku i drugima.

Nakon deset godina odlučila je da se povuče iz pozorišta. Iako je njena karijera bila kratka, njene uloge su bile veoma zapažene, a kako je često bila gola na filmu, dobila je epitet jugoslovenske zavodnice, piše Nova.rs.

Nedžib Mujčinović koji je pretukao specijalca MUP-a KS tvrdi: "Samo sam branio porodicu"

Nedžib Mujčinović koji je pretukao specijalca MUP-a KS tvrdi: "Samo sam branio porodicu"

"Istina je da sam davala izjave u stilu da ne obraćam mnogo pažnje na muškarce, odnosno da ne mislim da im treba pridavati preveliki značaj. Ne znam šta je to, jednostavno, nema pravih muškaraca. Ne znam kakvo je ovo vrijeme došlo. Ili sam imala nesreću, moram reći nesreću, da upoznam čovjeka koji je napravio totalni preokret u mom životu. Izludio me je do te mjere da nakon njega ne mogu ništa pronaći. S njim sam upoznala sebe i suštinu muško-ženskog odnosa. Nakon njega sam počela drugačije da se ponašam prema svim muškarcima, jer smo se toliko dobro pronašli u muško-ženskom odnosu, da ja, zapravo, volim taj dio sebe u drugima.

Nakon njega, kažem da muškarce treba koristiti kao maramice, prije 40 godina. Nakon uloge u filmu Kriminalci iz 1987. godine, odlučila je da se povuče sa scene i posveti se nastavi. Kako su mediji prenijeli, Nada predaje glumu u Baletskoj školi Lujo Davičo u Beogradu.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (2)

/ Povezano

/ Najnovije