Bajaga podržao proteste studenata u Srbiji: "Otkazujemo sve koncerte do daljnjeg"

2
Radiosarajevo.ba
Bajaga podržao proteste studenata u Srbiji: "Otkazujemo sve koncerte do daljnjeg"
Foto: N. G. / Radiosarajevo.ba / Koncert "Bajage i instruktora"

Momčilo Bajagić Bajaga i njegov bend Bajaga i Instruktori odlučili su otkazati sve koncertne aktivnosti do daljnjeg, u znak podrške studentima u Srbiji koji su već dva mjeseca u protestu.

"Naravno da podržavam studente i sve njihove opravdane zahtjeve. Nadam se da će se ti zahtjevi što prije ispuniti, što bi bilo dobro za sve nas. Naš bend Bajaga i Instruktori odlučio je da do daljnjega otkaže sve koncertne aktivnosti", izjavio je Bajaga agenciji Beta.

Podsjetimo, studenti su u ponedjeljak, 27. januara započeli blokadu Autokomande, jednog od najvećih prometnih čvorišta u Beogradu, koja je trajala 24 sata.

Građani jednog kantona dobijaju po 500 KM jednokratne pomoći

Građani jednog kantona dobijaju po 500 KM jednokratne pomoći

Protesti, koji traju već dva mjeseca, usmjereni su na postizanje boljih uvjeta za studente i poboljšanje sistema koji ih podržava.

Otkazivanje koncerata Bajage i Instruktora snažan je simbolički čin solidarnosti s mladima koji se bore za promjene.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (2)

/ Povezano

/ Najnovije