Bingo u prazničnom ruhu: Na poseban način se zahvalili kupcima (VIDEO)
Bingo kompanija poznata je po svom društveno-odgovornom poslovanju i podršci domaćim kompanijama te su još jednom odlučili napraviti nešto novo i pokazati koliko vode računa i o ovom važnom segmentu poslovanja.
Angažirali su mladi i veoma kreativni tim iz Tuzle One Moment i napravili nešto zbilja prekrasno.
"Ideja je počela u kancelariji našeg marketing tima prije desetak dana. Zamisao je bila da se kupcima na poseban način iskaze naša zahvalnost za povjerenje koje su nam ukazali i da to napravimo u 30-ak sekundi putem TV reklame", kazali su iz Binga.
Uz nevjerovatne ideje mladih ljudi Denisa Bašića, Sulejmana Muratovića i Samira Hidanovića, napravili su priču, a ne običnu prazničnu reklamu.
Posebno su, kažu, ponosni što upravo za ovakvu prezentaciju nismo morali tražiti agencije ili produkcijske kuće izvan BiH. Usudili su se prvi napraviti ovakav video, u 4K rezoluciji, u tehnici timelapse.
Timelapse je tehnika fotografiranja kod koje se slike uzimaju u mnogo sporijem intervalu nego će biti prikazane, a rezultat toga je video koji dobiva efekt “ubrzavanja vremena”. Brzina snimanja svakog kadra, odnosno rezultantni video znatno je kraći od realne brzine događanja toga kadra. Može se reći da je timelapse fotografija suprotnost highspeed fotografiji i slow motionu. Timelapse ubrzava scenu gdje pritom nastaju zanimljivi kadrovi. Pri izradi timelapse videa i pri brzini istog (frame rate) od 30 slika u sekundi, kadar traje svega jednu sekundu, što znači da je ubrzan 30 puta.
Tako na primjer, za reklamni spot kompanije Bingo korišteno je 4200 fotografija da bi se dobio video u trajanju od 2 minute. Osim profesionalne opreme za slikanje timelapse efekta, korišteni su i dronovi DJI inspire 1 da bi efekt bio upotpunjen.
"Treba još naglasiti, da je kompanija Bingo prva na Balkanu koja se smjelo upustila u ovaj projekt i da je prva firma koja je napravila reklamu u 4K rezoluciji (4096 x 2160) gdje je i time pokazala da prati sve svjetske marketinške trendove", ponosni su u Bingu.
Za reklamu Bingo korišteni su: Nikon D810 Nikon D800 DJI inspire 1 Elysia Visuals Ramper Pro Dynamic Perception slider TB3 Emotimo; Snimatelji Denis Bašić, Sulejman Muratović, Samir Hidanović; Muzika Peter Godfray (UK).
Pozivamo vas da pogledate ovaj nevjerovatan video i uvjerite se u kvalitet produkcije i kreativnost mladih ljudi, koji su pravi dokaz da u našoj lijepoj Bosni i Hercegovini imamo sve što je potrebno!
Iz ljubavi prema domaćem!
Pratite forum portala Radiosarajevo.ba - registrirajte se, komentirajte, predlažite teme!
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.