Zbog prijetnji da se u njemu nalazi bomba, avion Turkish Airlinesa vratio se u Istanbul

Radiosarajevo.ba
Zbog prijetnji da se u njemu nalazi bomba, avion Turkish Airlinesa vratio se u Istanbul

Avion Turkish Airlinesa na relaciji Istanbul - Basel, zbog dojave o bombi, koja je pronađena u toaletu, vratio se na istanbulski aerodrom Ataturk, javlja Anadolu Agency (AA).

U avionu se nalazio 151 putnik, a u podnevnim satima je poletio s aerodroma Ataturk prema švicarskom Baselu. U toaletu aviona su pronašli poruku na kojoj je pisalo: "U avionu je bomba".

Posada aviona je kapetana izvijestila o situaciji. Kapetan je kontaktirao toranj i nakon što je dobio dozvolu iz bugarskog zračnog prostora se vratio u Istanbul.

Nakon slijetanja na aerodrom Ataturk avion je povučen na sigurno područje i poduzete su policijske mjere u okolini aviona kako bi se provela procedura u traženju bombe.

Putnici su izmješteni iz aviona na terminal, a bit će provedene akcije traženja bombe.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak