Ubistvo u Trstu: Majka ubila devetogodišnjeg sina
Sinoć, 12. novembra, u Italiji se dogodio jeziv zločin nakon što je policija otkrila da je žena ubila svog devetogodišnjeg sina tako što mu je prerezala vrat. Ubistvo se dogodilo u njihovom domu, u centru Muggije (Trst), a navodno je žena za ubistvo koristila kuhinjski nož, te potom je pokušala i samopovređivanje.
Alarm je podigao otac, koji ne živi u regiji, jer nije mogao stupiti u kontakt s majkom, inače bivšom ženom. Kada su policijski službenici stigli, dječak je već bio mrtav nekoliko sati, a njegovo tijelo je pronađeno u kupatilu. Majka je, s druge strane, bila u šoku. Policija je potom saopćila da je izvršila hapšenje žene po nalogu sudskih vlasti.
Kada su vatrogasci i policija ušli u kuću, majka je imala rezove po rukama, zbog čega su je medicinski radnici zbrinuli i prevezli u bolnicu u Cattinari. Nakon toga, biće prebačena u zatvor u Trstu.
Samir Kurtović o minimalcu: "Ispada da nam obrazovanje ništa ne vrijedi – svi na istu platu"
Prema informacijama, 55-godišnja žena, ukrajinske nacionalnosti bila je pod nadzorom Centra za mentalno zdravlje, dok su socijalne službe pratila cjelokupnu situaciju u porodici. Situacija je bila teška, ali "nije bila dramatična", kako je istakao gradonačelnik Muggije Paolo Polidori.
Dječak je pohađao četvrti razred slovenske osnovne škole u Muggiji. Nakon razvoda, dijete je bilo povjereno ocu, a, prema uputama suda, dijete je imalo pravo da se viđa sa majkom.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.