Ubijen njemački reper koji je ratovao za Islamsku državu

Radiosarajevo.ba
Ubijen njemački reper koji je ratovao za Islamsku državu

Denis Cuspert, njemački reper, odnedavno poznat i pod imenom Abu Talha al-Almani, koji je ratovao za Islamsku državu (IS), ubijen je nedavno u Siriji.

CNN javlja da je Cuspert, čije je umjetničko ime bilo Deso Dogg, ubijen u zračnom napadu američke vojske dok je bio u jednom konvoju IS-a.

Cuspert je otputovao u Siriju da se bori na strani terorista nakon što je prešao na islam i povezao se s prodžihadskom grupom Millatu Ibrahim u Njemačkoj. Grupu je osnovao Mohamed Mahmoud, austrijski džihadist, koji ima važnu ulogu u propagandi IS-a u Siriji.

Američki State Department označio je Cusperta nedavno kao "globalnog teroristu", uz navode kako se IS-u priključio prije tri godine, da je bio čest gost njihovih videa, uključujući i jedan u kojem se pojavljuje držeći odrubljenu glavu.

Navodi se kako mu je uloga bila da regrutira teroriste koji govore njemački jezik kako bi se borili za IS.

Pratite forum portala Radiosarajevo.ba - registrirajte se, komentirajte, predlažite teme!

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak