Tragedija u Pakistanu: U požaru u bolnici stradalo najmanje 14 novorođenčadi

0
Radiosarajevo.ba
Tragedija u Pakistanu: U požaru u bolnici stradalo najmanje 14 novorođenčadi

Najmanje 14 novorođenčadi stradalo je u požaru koji je u srijedu ujutro izbio u bolnici PIMS u Islamabadu, glavnom gradu Pakistana. Vatra je zahvatila prostoriju za novorođenčad u okviru ginekološkog odjela, a prema prvim informacijama, požar je povezan s kvarom na sistemu za klimatizaciju.

Prema navodima spasilačkih službi, požar je izbio oko 7 sati ujutro. Kao mogući uzrok navodi se eksplozija kompresora klima-uređaja unutar prostorije u kojoj su se nalazile bebe. Vatrogasne i spasilačke ekipe brzo su stigle na mjesto događaja i nakon intervencije stavile požar pod kontrolu.

U trenutku izbijanja požara u prostoriji se, prema lokalnim izvještajima, nalazilo 16 novorođenčadi. Spašen je samo jedan mališan, dok je većina ostalih stradala u požaru.

Trump tvrdi: Hormuški moreuz očišćen od mina

PIMS, odnosno Pakistan Institute of Medical Sciences, jedna je od najvećih zdravstvenih ustanova u glavnom gradu zemlje. Nakon tragedije ponovo su otvorena pitanja sigurnosti pacijenata i tehničke ispravnosti bolničke infrastrukture.

Tačan uzrok požara, kao i okolnosti koje su dovele do tako velikog broja žrtava, trebali bi biti poznati nakon istrage nadležnih službi. Budući da je riječ o događaju koji se još razvija, broj stradalih prema posljednjim izvještajima nije konačan.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak