Štrajk francuskih željezničara

Radiosarajevo.ba
Štrajk francuskih željezničara

Štrajk uposlenika Francuske nacionalne željezničke kompanije (SNCF) paralizirao je život u toj zemlji, a posebno u glavnom gradu Parizu, prenosi Fena.

Na internet stranici SNCF-a objavljeno je kako putnici ne bi trebali biti žrtve štrajka uposlenika ove kompanije.

Očekuje se da će se štrajku, koji je počeo jučer ujutro i trajat će do petka ujutro, priključiti i dio uposlenika Air Francea.

Veliki broj linija brzih vozova (TGV), vozova (TER) i gradskih vozova (RER) otkazan je zbog štrajka. U saopćenju predsjednika Željezničke kompanije Guillaumea Pepya navodi se da će se linije normalizirati od petka ujutro, javila je agencija Anadolija.

U štrajku, čiji su pokretači četiri velika sindikata - CGT, Unsa, Southern Rail i CFDT - učestvuje 22,9 posto radnika.

Poboljšanje socijalnih prava, revizija niskih plata i sprečavanje neredovnosti ionako niskih plata štrajkači su naveli kao zahtjeve i razloge štrajka.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak