Pogubljen muškarac koji je otrovao producenta Netflixove serije "3 Body Problem"

0
Radiosarajevo.ba
Pogubljen muškarac koji je otrovao producenta Netflixove serije "3 Body Problem"

Kineske vlasti izvršile su smrtnu kaznu nad Xu Yaom, muškarcem osuđenim za trovanje poznatog producenta Netflixove serije "3 Body Problem".

Slučaj je godinama izazivao ogromnu pažnju javnosti u Kini, ali i širom svijeta, zbog brutalnosti zločina i povezanosti sa jednom od najpoznatijih kineskih televizijskih produkcija.

Prema navodima kineskih medija, Xu Yao je proglašen krivim jer je otrovao producenta tokom poslovnog sukoba vezanog za prava i saradnju na projektu.

Pogubljen muškarac koji je otrovao producenta Netflixove serije "3 Body Problem"

Producent je nakon trovanja preminuo u bolnici, dok je istraga utvrdila da je otrov bio unaprijed pripremljen i planski korišten.

Sud je ranije zaključio da je riječ o "izuzetno okrutnom i namjernom zločinu", zbog čega je izrečena najstrožija kazna. Nakon odbijenih žalbi i potvrde presude, kazna je ovih dana i izvršena.

Serija "3 Body Problem", nastala prema svjetski poznatom SF romanu kineskog autora Liu Cixina, posljednjih godina stekla je ogromnu popularnost i van granica Kine, posebno nakon međunarodne ekranizacije i interesovanja globalne publike.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak